Sladká rozkoš: Proč milujeme Haribo sladkosti?

Haribo

Historie značky Haribo

Historie značky Haribo sa začala v roku 1920 v Nemecku, keď mladý Hans Riegel založil spoločnosť. Názov Haribo je skratka jeho mena a miesta narodenia - Hans Riegel Bonn. Prvým produktom boli medvedíky Gummy Bears, ktoré sa stali ikonickými sladkosťami po celom svete. V priebehu rokov Haribo rozšírilo svoj sortiment o rôzne druhy želé, ovocné gumy a ďalšie lahodnosti, čím si získalo obľubu miliónov ľudí.

Oblíbené produkty Haribo

Mezi oblíbené produkty značky Haribo patří nejoblíbenější a ikonické sladkosti jako jsou Gumoví medvídci, Kuličky s ovocným nádechem, Vinnými hroznovými hrozny, Rybičky nebo Jahodové pásy. Mezi další populární produkty patří také Slunečníky, Maliny v cukru nebo Bonbony s ovocným želé. Sortiment zahrnuje různorodé tvary, chutě a textury sladkostí, které oslovují dospělé i děti po celém světě. Haribo se pyšní širokou nabídkou produktů pro každou příležitost a chuťový profil.

Složení sladkostí Haribo

Složení sladkostí Haribo je pečlivě vybrané a kvalitní. Základem většiny produktů jsou želatina, cukr, glukózový sirup a škrob. Pro různorodost chutí se přidávají ovocné šťávy, extrakty rostlin, kyseliny (např. kyselina citronová) a aroma. Barevnost sladkostí je dosažena pomocí potravinářských barviv (např. E100 pro žlutou barvu). V některých produktech mohou být také přítomny látky jako například med, kakao nebo ořechy podle konkrétní receptury. Haribo se snaží dodržovat standardy kvality a bezpečnosti potravin ve všech svých výrobcích.

Výrobní proces Haribo

Výrobní proces sladkostí Haribo začíná smícháním želatiny, cukru a dalších přísad ve velkých nádobách. Tato směs se zahřeje a důkladně promíchá, aby vytvořila hladkou konzistenci. Poté se forma s různými tvary naplní touto hmotou a nechá se ztuhnout. Po ztuhnutí se sladkosti obalují v cukrové směsi, která dodává lesk a ochranný povrch. Nakonec jsou sladkosti baleny do barevných obalů a připraveny k distribuci do obchodů po celém světě.

Oblíbené recepty s použitím sladkostí Haribo

Jedním z oblíbených způsobů, jak využít sladkosti Haribo v kuchyni, je přidání do dortů nebo muffinů. Gummy medvídci či jiné tvary mohou být skvělým doplňkem pro originální dezerty. Další možností je přidání do zmrzliny nebo milkshaku pro lahodnou a hravou chuť. Pro milovníky sladko-kyselé kombinace lze použít sladkosti Haribo jako dekoraci na cheesecake nebo do smoothie bowl. Kreativita v kuchyni s těmito sladkostmi se meze nekladou!

Zajímavosti o značce Haribo

Zajímavosti o značce Haribo nejspíše překvapí mnoho fanoušků těchto sladkostí. Firma Haribo byla založena v roce 1920 v Německu Hansem Riegelem. Název Haribo je zkratkou jeho jména a místa původu - HAns RIegel BOnn. Prvními produkty byly tzv. "dětské medvídky" (Gummibärchen), které se staly ikonickým symbolem značky. V současnosti je Haribo jedním z největších výrobců želatinových sladkostí na světě s pobočkami po celém světě.

Kde koupit sladkosti Haribo

Sladkosti Haribo jsou široce dostupné v obchodech po celém světě. V České republice můžete zakoupit produkty této značky v supermarketech, potravinových řetězcích, samoobsluhách, ale také v specializovaných prodejnách s cukrovinkami. Oblíbené varianty jako Gummi medvídci, Gummi prasátka nebo Gummi kroužky jsou běžně k dostání jak v kamenných prodejnách, tak i v online obchodech. Pro milovníky těchto sladkostí je tedy snadné je sehnat a dopřát si sladkou rozkoš od Haribo kdykoliv a kdekoli.

Publikováno: 25. 02. 2024

Kategorie: potraviny

Autor: Januška Václavík

Tagy: haribo | sladkosti