Potrefená husa Plzeň: Kulinářský skvost v srdci města

Potrefená Husa Plzeň

Historie restaurace Potrefená husa v Plzni

Restaurace Potrefená husa v Plzni je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších restaurací ve městě. Historie této restaurace sahá až do roku 1993, kdy byla otevřena jako první pobočka sítě Potrefená husa v České republice. Název restaurace odkazuje na legendu o potrefené husičce, která se stala symbolem tohoto podniku. Od svého založení se Potrefená husa Plzeň pyšní tradiční českou kuchyní a širokým sortimentem místních piv, což jí zajistilo pevné místo mezi gastronomickými ikonami města.

Nabídka jídel a nápojů v restauraci

Nabídka jídel a nápojů v restauraci Potrefená husa v Plzni je bohatá a lákavá pro každého gurmána. Kuchyně se zaměřuje na tradiční českou kuchyni s moderním nádechem. Mezi oblíbené pokrmy patří kachní paštika s brusinkami, svíčková na smetaně či pečený vepřový plátek s bramborovým salátem. Restaurace také nabízí široký výběr piva z místních i zahraničních pivovarů, jako je například Pilsner Urquell nebo Gambrinus. Pro ty, kteří preferují víno, je k dispozici bohatá vinotéka s výběrem červených i bílých vín z různých regionů. Pro milovníky sladkých dobrot jsou připraveny dezerty jako třeba domácí štrúdl nebo cheesecake. Celkově je nabídka jídel a nápojů skvěle vyvážená a splňuje očekávání i těch nejnáročnějších gastronomických nadšenců.

Interiér a atmosféra restaurace

Interiér restaurace Potrefená husa v Plzni je spojením moderního designu s tradičními prvky, které odkazují na bohatou historii města. V prostorné jídelně dominuje rustikální nábytek z tmavého dřeva a kovové prvky, které dotvářejí příjemnou atmosféru. Stěny zdobí historické fotografie Plzně a pivních tradic. Klienti ocení také venkovní terasu s výhledem na malebné náměstí, kde si mohou vychutnat svůj pokrm či sklenku dobrého piva v letních měsících. Celkový dojem je vkusný, přívětivý a autenticky plzeňský.

Recenze a hodnocení zákazníků

Potrefená husa v Plzni se těší velké oblibě mezi zákazníky, kteří oceňují vynikající kvalitu jídel a skvělou obsluhu. Podle průzkumu provedeného mezi návštěvníky restaurace 9 z 10 lidí by Potrefenou husu doporučilo svým přátelům. Zákazníci chválí zejména čerstvé suroviny použité při přípravě jídel, bohatou nabídku piva a vína a přívětivou atmosféru restaurace. Není tedy divu, že Potrefená husa patří mezi nejoblíbenější restaurace v Plzni.

Akce a speciální nabídky v Potrefené huse

Potrefená husa v Plzni pravidelně pořádá různé akce a nabízí speciální menu pro své hosty. Mezi oblíbené akce patří například tematické večery s živou hudbou, ochutnávky nových pokrmů nebo speciální degustace piva z místních pivovarů. Pro milovníky dobrého jídla a pití je také k dispozici možnost objednat si exkluzivní degustační menu, které kombinuje vybraná jídla s doporučenými víny či pivy. Vždy se vyplatí sledovat aktuality na webových stránkách restaurace nebo na sociálních sítích, abyste nezmeškali žádnou zajímavou akci či speciální nabídku v Potrefené huse.

Kontaktní informace a rezervace stolu

Pro rezervaci stolu v restauraci Potrefená husa v Plzni můžete využít telefonického kontaktu na čísle +420 775 589 632 nebo online rezervačního systému na webových stránkách www.potrefenahusa.cz. Adresa restaurace je Veleslavínova 58, 301 00 Plzeň. Otevírací doba je od pondělí do neděle od 11:00 do 23:00 hodin. Pro skupinové rezervace nebo speciální události je možné se domluvit přímo s personálem restaurace prostřednictvím uvedených kontaktů. Buďte však opatrní, jelikož místo bývá často vyhledávané a doporučuje se rezervovat stůl dopředu.

Publikováno: 26. 02. 2024

Kategorie: gastronomie

Autor: Anežka Nováková

Tagy: potrefená husa plzeň | restaurace v plzni