Oslňující recept na Long Island koktejl: Klasika, která vás dostane!

Long Island Drink

Co je Long Island drink?

Long Island drink je koktejl, který patří mezi nejoblíbenější a nejsilnější alkoholické nápoje. Tento osvěžující míchaný drink se skládá z několika druhů tvrdého alkoholu, jako je vodka, rum, gin, tequila a triple sec. Dále se do něj přidává citronová šťáva a sladký sirup. Long Island drink je známý svou silnou chutí a vysokým obsahem alkoholu, který ho řadí mezi tzv. "party" koktejly.

Historie Long Island drinku

Historie Long Island drinku sahá až do 20. století. Tento koktejl vznikl v době prohibice ve Spojených státech, kdy bylo zakázáno konzumovat alkoholické nápoje. V roce 1920 byl přijat zákon o prohibici, který trval až do roku 1933. Během této doby se lidé snažili najít způsob, jak si užít alkohol bez toho, aby porušovali zákony.

Podle legendy byl Long Island drink vytvořen na Long Islandu v New Yorku během prohibice jako způsob, jak maskovat chuť silného alkoholu. Byla to kombinace různých destilátů, které spolu tvořily lahodnou směs a skrývaly jejich intenzivní chuť.

Přesný původ Long Island drinku je však stále nejasný a existuje několik teorií o jeho vzniku. Někteří tvrdí, že tento koktejl poprvé připravil barman jménem Robert "Rosebud" Butt na Long Islandu v roce 1972. Jiní tvrdí, že pochází z období druhé světové války a byl oblíbený mezi vojáky.

Ať už je pravdivá kterákoli verze historie, jedno je jisté - Long Island drink se stal ikonickým koktejlem a oblíbeným nápojem po celém světě. Jeho popularita trvá dodnes a stále je považován za klasiku mezi koktejly.

Složení Long Island drinku

Složení Long Island drinku je založeno na směsi několika tvrdých alkoholických nápojů. Hlavními složkami jsou rum, vodka, gin a tequila. Tyto ingredience se kombinují s citronovou šťávou a sladkým sirupem pro vyvážení chuti. Některé verze receptu také obsahují trochu cola nebo limetkové šťávy pro osvěžující efekt. Celý koktejl je pak dokončen přidáním ledových kostek a ozdoben plátkem citronu nebo lístkem máty. Tato jedinečná kombinace alkoholů dává Long Island drinku jeho charakteristickou silnou chuť a vysoký obsah alkoholu. Je to osvěžující a energizující koktejl, který si zaslouží své místo mezi klasiky mixologie.

Jak připravit Long Island drink doma

Pokud si chcete vychutnat osvěžující Long Island drink přímo z pohodlí vašeho domova, není to žádný problém. Připravit tento koktejl je sice trochu složitější než klasické nápoje, ale stojí to za to.

Začněte tak, že si připravíte veškeré ingredience: 2 cl vodky, 2 cl rumu, 2 cl ginu, 2 cl tequily, 2 cl citronové šťávy a 3 cl jednoduchého sirupu. Dále budete potřebovat led a sodovou vodu.

Do shakeru naplňte ledem a přidejte všechny alkoholické ingredience - vodka, rum, gin a tequilu. Poté přidejte citronovou šťávu a jednoduchý sirup. Důkladně protřepejte shakerem, aby se všechny ingredience promísily.

Přelijte obsah shakeru do sklenice naplněné ledem. Doplňte koktejl sodovou vodou podle chuti a mírně promíchejte. Na závěr můžete dozdobit koktejl plátkem citronu nebo limetky.

A voilà! Váš domácí Long Island drink je hotový. Můžete si ho okamžitě vychutnat nebo ozdobit sklenici například plátkem citronu nebo limetky. Užijte si tento osvěžující koktejl a připomeňte si atmosféru slunného Long Islandu.

Varianty a variace Long Island drinku

Long Island drink je známý svou silnou směsí alkoholu, která jej činí velmi osvěžujícím a oblíbeným koktejlem. Existuje několik variant a variací tohoto nápoje, které se liší v použitých ingrediencích a poměru alkoholu.

Jedna z nejznámějších variant je Long Beach Iced Tea, která nahrazuje rum za brusinkovou vodku. Tato variace dodává nápoji jemnou ovocnou příchuť a lehce kyselý charakter.

Další populární variací je Tokyo Tea, která nahrazuje rum za melounovou vodku. Tato verze koktejlu má sladkou chuť melounu a dodává mu exotický nádech.

Existují také různé variace Long Island drinku s přidáním ovocného džusu, jako je ananasový nebo brusinkový džus. Tyto verze koktejlu mají sladší chuť a jsou vhodné pro ty, kteří preferují méně alkoholické nápoje.

Pro milovníky piva existuje také varianta nazvaná Long Ireland Iced Tea, která nahrazuje sodu za pivo. Tato verze dodává nápoji jemnou pivní chuť a je ideálním výběrem pro ty, kteří preferují pivo před tvrdým alkoholem.

Je důležité si uvědomit, že každá variace Long Island drinku může mít odlišnou sílu a chuť. Doporučuje se vyzkoušet různé varianty a najít tu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím.

Pamatujte však, že Long Island drink je velmi silný a obsahuje více druhů alkoholu. Proto je důležité konzumovat tento koktejl s opatrností a zodpovědností. Mějte na paměti své limity a nikdy neřiďte po jeho konzumaci vozidlo.

Nyní, když znáte různé varianty Long Island drinku, můžete si vybrat tu pravou pro sebe a vychutnat si tento osvěžující koktejl ve svém oblíbeném podniku či doma s přáteli.

Nejlepší místa, kde si vychutnat Long Island drink

Pokud se rozhodnete vychutnat si Long Island drink mimo domov, existuje několik skvělých míst, kde ho můžete ochutnat. V New Yorku je samozřejmě nejlepší volbou navštívit ostrov Long Island, po kterém tento koktejl dostal své jméno. Zde najdete řadu barů a restaurací, které se specializují na míchané nápoje a nabízejí vynikající verze tohoto klasického koktejlu.

Dalším skvělým místem je Miami na Floridě. Tato slunná destinace je známá svými plážemi a nočním životem, a právě zde najdete řadu barů a klubů, které připravují vynikající Long Island drinky. Mnoho z nich také nabízí pohled na oceán, což dodá vašemu pití ještě více atmosféry.

Pokud se nacházíte ve Spojeném království, Londýn je skvělou volbou pro vychutnání si tohoto koktejlu. Město nabízí širokou škálu stylových barů a koktejlových salonků, kde si můžete vychutnat perfektně připravený Long Island drink.

Nezapomeňte také navštívit další velká města jako Los Angeles, Las Vegas nebo Sydney, která jsou známá svým živým nočním životem a nabízejí mnoho barů a klubů, kde si můžete vychutnat tento osvěžující koktejl.

Ať už se rozhodnete navštívit kterékoliv z těchto míst, doporučuji si Long Island drink vychutnat s mírou. Tento silný koktejl obsahuje kombinaci různých alkoholických nápojů a je snadné přehlédnout jeho účinky. Vždy pamatujte na to, že bezpečnost je na prvním místě a nikdy nepijte a řiďte.

Závěrem lze říci, že Long Island koktejl je skutečnou klasikou mezi drinky a jeho oslnivá chuť a silný účinek na vás nezapomenutelně zapůsobí. Při konzumaci tohoto koktejlu je důležité dodržovat určitá doporučení.

Vzhledem k vysokému obsahu alkoholu byste měli být opatrní s jeho konzumací a nepřekračovat doporučené množství. Doporučuje se také pít Long Island drink pomalu a postupně, aby se tělo stihlo přizpůsobit jeho účinku.

Je také důležité dbát na zodpovědnou konzumaci alkoholu a nedopřávat si tento koktejl před řízením vozidla či provozováním činností vyžadujících plnou pozornost.

Pokud se rozhodnete vychutnat si Long Island drink v restauraci či baru, doporučujeme vybrat si renomované místo s kvalitními ingrediencemi a profesionálním barmanem. To zajistí, že váš koktejl bude připraven podle originálního receptu a dosáhnete tak maximálního požitku z jeho konzumace.

Pamatujte také na to, že Long Island koktejl je vhodný pro dospělé osoby a není vhodný pro těhotné ženy, řidiče a osoby s alergií na některé z jeho složek.

Vychutnejte si tento ikonický drink s mírou a užijte si jeho nezapomenutelnou chuť a účinek.

Publikováno: 17. 02. 2024

Kategorie: kuchyně

Autor: Lenka Vlčková

Tagy: long island drink | koktejl